O nás, o Gruji

Marně bychom hledali spojitost mezi jménem tvůrce nebo třeba významem dílny ve jménu „Gruji”. Není to složenina ani spojení jména s příjmením. Gruji je jednoduše jméno. Virtuální jméno, které se prochází po internetu, za nimž se čas od času odhalí právě autor dílny Gruji.

Virtuální však není pouze jméno, virtuální jsou i myšlenky. Myšlenky negativní taktéž. Pocit strachu, obavy, hněv, touha po agresi, nejistota i myšlenka jak situaci řešit. Cokoliv, co se odehrává v hlavě je teoreticky nehmotné. Dá se tedy jinými slovy říci, že když je to nehmotné, je to duševní záležitost. Přesto se nakonec vždy projeví fyzicky.

Gruji si také našlo cestu, jak se zhmotnit, a to nijak jinak, než výrobky naší dílny.

Tvoříme vždy v základě ze dřeva/bavlny.

Každý výrobek má v sobě kus ruční práce!

Cílíme na problémy dnešní společnosti - uměle přebujelý strach, neustálé vyvolávání sporů, neklid a obří shon. Většina našich výrobků má proto "schopnost" se některému tomuto vlivu postavit vstříc! Povídání o výrobcích najdete na stránce Naše výrobky.

Ještě pár slov o autorovi:

Jmenuji se František Vaculík a bydlím na Hané.Vyrůstal jsem v rodině vášnivých kutilů, vystudoval střední průmyslovku, konkrétně oděvní v Prostějově. Od útlého dětství též kutím. Po maturitě jsem se na praxi naučil jak se zdí, omítá, štukuje, sádruje. Opravoval různé stavařské počiny a neduhy rekonstruovaných domů, kdy jsem se dostal k dláždění, obkládání, základům elektroinstalace, vodaření, topenaření... natírání, malování, lakování, broušení i sádrokartonaření... Neustále doma vylepšuji permakulturní biozahrádku, v čemž se sám vzdělávám též od dětství, protože jsem už jako malý kluk jezdil s dědečkem na zahrádku.

Velmi často jsem však pozoroval dědečka jak něco vyřezává. Bylo to hypnotizující, vzal do rukou kus starého deštníku, chvíli si s tím hrál u brusky, pak kov zapích do rukojeti a šel dlabat. Vydlabal třeba strom nebo tvář, cokoliv do čehokoliv jej napadlo. Samozřejmě jsem to musel vždycky zkusit, a tak nebyla náhoda, že v době mého dospívání, už jsem nějakou tu maličkost dokázal sám. U dřeva jsem také zůstal. Ať je dnes materiálů mnoho, dřevo má své kouzlo, své suky, příběhy.


Plodiště filozofických článků, úvah a příběhů: http://facebook.com/grujorin/notes

František Vaculík
Výrobce, majitel, autorOsobní údaje:
Jméno a příjmení: František Vaculík
Ič: 05699291
Sídlo: Určice 346, 79804 UrčiceKontaktní údaje:
E-mail: posta@gruji.cz
Telefon: +420 773 225 603